Poradnik część II

Przygotowując przyczepę do podróży trzeba mieć na uwadze stan polskich dróg. Mimo że przyczepa waży ponad 700 kg nie raz zdarzy się jej porządnie podskoczyć.
Należy zadbać więc o to aby wszystkie przedmioty w przyczepie były solidnie przymocowane, szafki pozamykane, odczepiane lampy zabezpieczone itd. Ważne jest aby zakręcić butlę z gazem.
Pamiętać należy również o zamknięciu wszystkich okien, schowków oraz lufcików dachowych gdyż pęd powietrza na pewno je urwie.

Poradnik część III

Mamy wiosnę. To czas, który warto poświecić na sprawdzenie i przygotowanie naszej przyczepy kempingowej do zbliżającego się sezonu.

Im więcej czasu poświęciliśmy na przygotowanie jej do zimy tym mniej czasu poświęcimy na niezbędne naprawy zapewniające bezpieczeństwo i wygodę podczas wakacji i naszych podróży.

Z jakiego rodzaju awariami przyczepy kempingowej spotykam się na wiosnę. Prowadząc wypożyczalnię i serwis przyczep kempingowych na co dzień spotykam się z ich różnorodnością. Od czego zacząć.

TEC 500

Przyczepa o długości 5m. Posiada dwa oddzielne spania , lodówkę piec centralnego ogrzewania zasilany z butli propan butan, łazienkę z umywalką, kuchenkę gazową, zlewozmywak